Pravidla Literárních s(n)obůTato stránka vysvětluje pravidla ve Facebookové skupině Literární s(n)obi


1 ) Máš právo na svůj názor.

Nikdo nemá stejný vkus na knihy, každá kniha má svého čtenáře. Pokud se mi nelíbí co čteš, řeknu Ti to a Ty se neurazíš. Nebudeš to brát jako výpad proti své osobě, ale jako nabídku k diskuzi o knize.

2 ) Smrt sluníčkářům!

Toto není pobočka Mimibazaru, a tak sem budou chodit lidé cyničtí, jízliví, rétoricky agresivní a lidé s názory více než vyhraněnými. Sestismíř. Pokud neustojíš takový styl komunikace, nepatříš sem.


3 ) Blacklist.

Součástí této skupiny je black list, na kterém budou knihy a témata, o kterých se v této skupině za žádných okolností nebudeme bavit. Najdeš ho ZDE.


4 ) Toto není Tvůj blogísek.

Dávejte sem cokoliv, co bude souviset s literaturou a čtením. Kvalitu příspěvku posoudí admini a když se nám nebude líbit, smažeme ho. Především nechceme odkazy na soukromé projekty (HitHit atd.), to posouzení je individuální a konečné slovo mají správci. Používejte hlavu a soudnost, to je nejlepší vodítko. Je rozdíl mezi odkazem na prostoduchý blog patnáctileté blondýny a odkazem na iLiteraturu, například.


5 ) Spammeřina sucks!

Tato skupina má být komunitou podobně naladěných lidí. Nesnášíme spammery, nesnášíme lidi, kteří bez soudnosti postují jednu kravinu za druhou. Odkaz na tuto skupinu dávej jen tam, kde nebude obtěžovat.

6 ) Ať žije správce!

Demokracie tu nebude fungovat. Správce má vždy poslední slovo při řešení sporu a pokud se Ti jeho rozhodnutí nelíbí, opustit skupinu můžeš vždycky. 


7 ) Bazárek LOL

Ve skupině budou mazány bazarové příspěvky. Ten, kdo bude bazarové příspěvky dávat opakovaně, bude ze skupiny vyloučený. Toto pravidlo má svou výjimku v případě, že se autor příspěvku předem domluví s některým z adminů.


8 ) Uctivost vocaď pocaď

Uctivost je báječná vlastnost, ale nesmí se to přehánět. Svou vděčnost adminům za přijetí do skupiny tak dávejte jinak, než "vítámvásovým" postem. Pokud se už chcete jakožto nový člen představit, napište rovnou co zrovna čtete, nebo jaká je vaše oblíbená literatura. Posty "Díky za přijetí!!!" budeme od této chvíle mazat.


9 ) Spoil can only Danny Boyle. 

Spoilery si prosím nechte pro sebe. Nekažte ostatním čtenřům zážitek z knihy tím, že prozradíte pointu.


10 )Zákaz self-promo

Napsali jste super knihu? Super! Počkejte si, až ji doporučí někdo jiný, reklama se platí! Sedm panen Fojtíkovi a můžeme se domluvit. Další výjimku mají aktivní členové, kteří ve skupině přispívají či komentují. Ti mohou o svých literárních počinech psát i bez panen.


11) Za e-knihy se platí!


Veškeré dotazy či diskuze u dotazů, které budou odkazovat na nelegální sdílení a stahování elektronického obsahu budou smazány. Myslíme si, že za e-knihy se platí. Můžeme vést debaty o tom, jestli je cena e-knih adekvátní a nabídka dostatečná, ale warez tu budeme potlačovat urputně.


12) Správci si vyhrazují pravidlo nepřijmout člena do skupiny, pokud existuje podezření, že sem vstupuje z nežádoucích pohnutek.

2 komentáře:

  1. Četl jsem a pravidla musí a také jen mohou být, to souhlasím. Pro mně je zase důležité, jestli někdo z adminů znal Honzu - Jana Badalce ! Bod 1+2, se třeba trochu tluče s 5+10. Tak si nejsem nějak jistej, vstoupit - nevstoupit, ale ze zvědavosti posílám žádost, do Vašeho klanu. :-) Jaroslav Lachman

    OdpovědětSmazat
  2. Četl jsem a pravidla musí a také jen mohou být, to souhlasím. Pro mně je zase důležité, jestli někdo z adminů znal Honzu - Jana Badalce ! Bod 1+2, se třeba trochu tluče s 5+10. Tak si nejsem nějak jistej, vstoupit - nevstoupit, ale ze zvědavosti posílám žádost, do Vašeho klanu. :-) Jaroslav Lachman

    OdpovědětSmazat

Děkuji za komentář, po schválení se objeví na webu.

Zpráva pro Adolfa 1 a 2 (recenze)

Osamu Tezuka byl českému čtenáři zatím vzdálen v mlze japonštiny. Pokud tímto jazykem nevládnete, neměli jste šanci si od něj cokoliv přečís...