Petr Brož a Lucie Škodová: Vesmírníček


Blíží se Vánoce a nastal čas myslet i na děti a jejich vánoční dárky. Vybral jsem proto knihu, se kterou u vánočního stromečku rozhodně uspějete. 

Vesmírníček je určený pro čtenáře a čtenářky od sedmi let. Ale také pro jejich rodiče, protože kniha nejlépe funguje, když rodiče dětem knihu předčítají. Dostatečně velká písmena ale dávají i prostor dětem, aby si v ní četla sama.

Petr Brož je vědec, který se snaží o popularizaci geovědních oborů. Tato kniha je taková naučná cesta po sluneční soustavě a obsahuje 70 otázek a 70 podrobných odpovědí. Jaké to jsou otázky? Tak například: Jak dostaneme sondu na oběžnou dráhu planety? Proč sopky prdí a smrdí? Proč je Země modrá? Jak se zkoumá Mars?

A tak dál. Petr Brož vědce v sobě nezapře. Což možná občas vede k tomu, že některá vysvětlení působí až moc chytře. Ale pozitivní strana mince je, že to vede ke zvídavosti a snaze si některé odbornější slovo najít na Googlu. Proto jsem psal, že kniha nejlépe funguje při čtení s rodiči.

Co ale děti ocení jsou ilustrace Lucie Škodové. Děti ji mohou znát z časopisu Sluníčko a to, co nakreslila do knihy, je prostě jedna velká krása. Jsou hravé, jsou vtipné, jsou milé, jsou působivé… Ta kniha prostě přímo svádí k tomu, abyste si v ni pořád listovali dopředu a pak zase zpátky.

Jsem fakt moc rád, že taková kniha vznikla a ještě raději, že to je český projekt. Knihu vydal Dobrovský s.r.o. v edici Drobek.

Tady se můžete podívat dovnitř:

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/vesmirnicek-467620371

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Raynor Winnová: Bouřlivé ticho

František Šmehlík: Šelma (recenze)

Jakub Železný: Kinského zahrada (recenze)