Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z června 22, 2014

Jonas Jonasson: Analfabetka, která uměla počítat (80%)

Obrázek
Po megavelkém úspěchu Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se velmi netrpělivě čekalo na to, jestli se autorovi povede napsat stejně dobrou druhou knihu. Laťka byla nasazena vysoko, Stoletý stařík se stal jedním z nejúspěšnějších debutů u nás, mluví se o něm prakticky stále a to už jsou dva roky od doby, kdy vyšel v češtině. Už čekat nemusíme, druhá kniha se jmenuje Analfabetka, která uměla počítat a v této recenzi jí budu říkat Analfabetka. Familierně, protože jsem si ji velmi rychle zamiloval.

Nicci French: Zlé pondělí (70%)

Obrázek
Máte chuť na další detektivku ze země, která patří ke kolébce nejslavnějších detektivních legend? Britská detektivka stále prožívá své tučné roky a čas od času se objeví nová napínavá série. Možná jste zaregistrovali knihu Zlé pondělí od Nicci French, která právě takový start slibuje. Sliby jsou sliby, ale jaká je skutečnost?

Knižní menu 13

Obrázek
V tomto knižním výběru se vedle sebe sešli klasik americké literatury Herman Wouk, britská legenda Martin Amis nebo autorka dechberoucích thrillerů Mo Hayder. Máte se na co těšit.

NĚCO MÁLO K PIRÁTSKÉMU STAHOVÁNÍ KNIH

Dostal jsem nabídku publikovat tento text, jehož autorem je Lone Gunman, autor českých sci-fi knih. V diskuzi ohledně pirátského sdílení není nikdy dost příspěvků a řekl bych, že tento může být hodně prospěšný. Text uveřejňuji v celém rozsahu, který je nejen na poměry tohoto blogu mimořádný.