Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z dubna 13, 2014

Věra Nosková: Spoléhám na své čtenáře

Obrázek
S Věrou Noskovou se kamarádíme nějakých osm, možná devět let. Začalo to, když jsem dočetl její Bereme, co je a šel si pro podpis na knižní veletrh. Slovo dalo slovo a za pár dní jsme už seděli v hospodě a povídali si o knihách. Dělat s ní rozhovor je stejná radost, jako číst její knihy. Hezké čtení.

Knižní menu 6

Obrázek
Tento týden se sešla pětka mimořádně skvělých knih. Ještě, že venku není zrovna ideální počasí a můžeme si ospravedlnit dlouhé hodiny strávené čtením. Je věru z čeho vybírat. Čerstvý držitel Magnesie Litery, norská mladice se svým dechberoucím debutem nebo vycházející hvězda britské detektivní scény. A nejen to :)

Robert Fulghum: O knihách kapitána Školky

Obrázek
Vypadá jako kouzelný dědeček a přesně takové jsou i jeho knihy: kouzelné, lidské, místy vtipné a inspirující. Robert Fulghum si snadno získal místo v duších českých čtenářů a opakovaně se za nimi do Prahy vrací.